List motywacyjny kelner

List motywacyjny dla kelnera

List motywacyjny – kelner, w jego treści warto podkreślić takie cechy jak: miła aparycja, życzliwość, uprzejmość, wysoka kultura osobiste, znajomość języków obcych, łatwość szybkiego nawiązywania kontaktu z klientem, dbałość o czystość.

 

List motywacyjny, kelner - wzór I:

 Szanowni Państwo!

W nawiązaniu do ogłoszenia znajdującego się w Państwa lokalu chciałbym zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko kelner licząc na to, że zostanie ona pozytywnie rozpatrzona.

Uważam, że tym, co przemawia za zatrudnieniem mojej osoby jest przede wszystkim doświadczenie zdobyte w czasie pięcioletniej praktyki. Zatrudniony w tym czasie jako kelner w trzech lokalach  nauczyłem się nie tylko pracy w ciągłym stresie, ale również obsługi klientów anglojęzycznych, obsługi kasy fiskalnej i przygotowywania drinków. Jako osoba kreatywna jestem również w stanie zastąpić pomocnika kuchennego, a nawet kucharza, co sprawia, że można maksymalnie wykorzystać moje możliwości między innymi w okresie przejściowych problemów z obsadą stanowisk.

Jako osoba uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do klientów wzbudzam zaufanie i potrafię sprawnie rozwiązywać konflikty, które bywają nieuniknione na tym stanowisku. Moja odpowiedzialność i profesjonalizm sprawiają przy tym, że interes klienta jest dla mnie zawsze najważniejszy.

Liczę, że udało mi się zainteresować Państwa moją kandydaturą, renoma Państwa lokalu sprawia bowiem, że uważamy go za wyjątkowo wartościowy dla osoby chcącej rozwijać się zawodowo, a za taką się uważam.

Z poważaniem,

(podpis)

 

List motywacyjny, kelnerka - wzór II:

 Szanowny Panie,

W odpowiedzi na ogłoszenie dotyczące pracy kelnerki w lokalu Ambrozja, przedstawiam swoją osobę. Ofertę pracy, zamieszczoną 21 lutego, znalazłam na portalu internetowym. Była ona wyróżniona numerem referencyjnym K/01. Ponieważ spełniam stawiane przez Pana w ogłoszeniu warunki – wierzę, iż jestem idealną kandydatką na ww. stanowisko. Uprzejmie proszę o zapoznanie się z moimi dokumentami aplikacyjnymi.

Posiadam doświadczenie w obsłudze klienta. Pracowałam między innymi w sklepie z odzieżą – była to moja pierwsza praca, dostosowana do planu zajęć (studiuję handel i stosunki międzynarodowe). W wakacje między semestrami pracowałam tymczasowo w małej nadmorskiej miejscowości jako kelnerka. Poza pracą na sali i w ogródku przy obsłudze klienta, obsługiwałam kasę fiskalną i terminal płatniczy oraz uczyłam się przyrządzać różnorodne kawy i drinki (pod okiem wyspecjalizowanego baristy i barmana). Zdobyte doświadczenie pozwoli mi należycie wykonywać pracę – zaświadczyć mogą o tym listy referencyjne, wystawione przez poprzednich pracodawców.

W pracy kelnerki najważniejszy jest właściwy kontakt z klientem. Wiem, że klienci szczególną uwagę zwracają na uprzejmość kelnerów i poziom obsługi. Uważam, że przede wszystkim ważna jest kultura osobista. Praca z ludźmi sprawia mi olbrzymią satysfakcję – po prostu lubię przebywać w tłumie, pracować w grupie, współdziałać z innymi. Jestem osobą komunikatywną i bardzo pogodną. Mimo zmęczenia czy kłopotów osobistych potrafię traktować każdego klienta wyjątkowo, a także aktywnie reagować na jego potrzeby.

Pragnę także w tym roku akademickim połączyć pracę z nauką. Chciałabym dalej rozwijać swoje kwalifikacje w obsłudze klienta. Liczę, że doceni Pan moje doświadczenie i zaprosi na rozmowę kwalifikacyjną.