List motywacyjny recepcjonistka

List motywacyjny dla recepcjonistki

List motywacyjny - recepcjonistka; w jego treści dobrze podkreślić takie umiejętności jak: bardzo dobra znajomość języków obcych, doskonała organizacja pracy, operatywność, łatwość nawiązywania kontaktów, znajomość programów komputerowych, wysoka kultura osobista, otwartość, miła aparycja, uprzejmość, życzliwość.

 

List motywacyjny, recepcjonistka - I wzór:

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do ogłoszenia, które pojawiło się w internetowym serwisie praca.pl, chciałbym zaproponować Państwu rozważenie mojej kandydatury na stanowisko recepcjonisty.

Nie mogę pochwalić się dużym doświadczeniem, cechuje mnie jednak gotowość do ciężkiej pracy i otwartość na nowe wyzwania. Jako absolwent Technikum Hotelarskiego nie jestem również pozbawiony bogatej wiedzy teoretycznej, na stażu w Anglii wzbogaciłem ją zaś o umiejętności praktyczne.

Praca w zawodzie recepcjonisty imponuje mi przede wszystkim ze względu na odpowiedzialność, jakiej wymaga to stanowisko. Sam jestem osobą sumienną, która uważa, że interesy klientów powinny być zawsze na pierwszym miejscu, zdaję sobie więc sprawę z tego, że to właśnie recepcjonista jest osobą, która w pierwszej kolejności powinna wspierać gościa hotelowego. W stopniu komunikatywnym posługuję się językiem niemieckim i rosyjskim, a biegle mówię po angielsku. Dzięki temu jestem w stanie porozumieć się z gośćmi spoza naszego kraju sprawiając, że w hotelu będą oni czuli się mniej obco.

Mam nadzieję, że udało mi się zainteresować Państwa moją osobą, co łoży się na zdobycie przeze mnie zatrudnienia w prowadzonym przez Państwa hotelu.

Z poważaniem

 

List motywacyjny, recepcjonistka - wzór II:

Szanowny Panie

W odpowiedzi na zamieszczone w numerze 23/2012 Gazety Wyborczej ogłoszenie dotyczące zatrudnienia na stanowisku recepcjonistka, przedstawiając swoją osobę, pragnę złożyć kandydaturę.

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Społecznej w Poznaniu. Studia na poziomie licencjata ukończyłam na kierunku administracja. Studiowałam w trybie zaocznym, co umożliwiło mi zdobycie doświadczenia zawodowego już w trakcie trwania studiów.

Znam dwa języki obce, język niemiecki i język angielski. Oba w stopniu dobrym, zarówno w mowie jak i piśmie. Ukończyłam na studiach kursy Easy English i Deutsch kein Problem na poziomie średniozaawansowanym. Pracując jako recepcjonistka w hotelu często prowadziłam konwersację w tych językach, również telefoniczne rozmowy. Potrafię z powodzeniem rejestrować informacje i dane. Segregować korespondencję.

Znajomość obsługi komputera oraz urządzeń biurowych, typu ksero czy faks opanowałam w stopniu bardzo dobrym. Posiadam umiejętności interpersonalne, dzięki którym idealnie nadaję się do wykonywania pracy recepcjonistki. Potrafię zorganizować sobie stanowisko pracy. Jestem dokładna, terminowa i rzeczowa.

Z natury bezkonfliktowa, życzliwa w stosunku do innych, wyrozumiała i cierpliwa. Śmiała w nawiązywaniu nowych kontaktów.

Posiadam wymagane przez Pracodawcę dwuletnie doświadczenie oraz opinię z poprzedniego miejsca pracy. Mam nadzieję, że moja kandydatura wzbudziła Państwa zainteresowanie moją osobą i z chęcią zaproszą mnie Państwo na rozmowę kwalifikacyjną w celu podjęcia dalszej współpracy.

Z poważaniem